آهن و فولاد جهان

خط تولید سازه‌های فلزی

مراحل ساخت سوله در شرکت آهن و فولاد جهان

شرکت “آهن و فولاد جهان سپاهان”، در بحث فولاد و سازه های فولادی، قدمتی 60 ساله دارد و به پشتوانه ی همین سابقه، به فناوری سازه های فولادی پیچ و مهره نیز دست یافته است. پیش از ورود به مرحله ساخت سوله، ابتدا مشتری نقشه های پیشنهادی خود را ارائه می دهد، و نقشه توسط واحد فنی بازبینی شده و جزئیات پروژه را تفکیک می کنند.
در صورتی که مشتری نقشه ی پیشنهادی نداشته باشد، مهندسین واحد طراحی شرکت، بسته به نیاز مشتری اعم از ساختکارخانه، انبار، تعمیرگاه، سالن ورزشی، پارکینگ و یا حتی مرغداری در محل پروژه حاضر شده و نقشه را طراحی می کنند.
در استفاده از مواد اولیه، شرکت همواره بر تامین مواد اولیه با کیفیت از شرکت های معتبر تاکید دارد.

ابتدا واحد برش کاری، مواد اولیه را براساس نقشه های مشتری با استفاده از گیوتین های 3 و 6 متری و همچنین دستگاه برش راسته و دستگاه برش cnc، برش می دهد.
قطعات برش کاری شده ای که نیاز به سوراخ کاری داشته باشند بوسیله “دیریل رادیال” سوراخ کاری می شوند تا با استفاده از موتور جوش co2 مونتاژ شوند.
بعد از مرحله تکمیل کاری و اعمال جزئیات کوچک روی قطعه، قطعات جوشکاری شده، با استفاده از دستگاههای زیر پودری و موتور co2 به مرحله تمیز کاری می رسند.
بعد از انجام فرزکاری در مرحله تمیزکاری، قطعات به مرحله رنگ ارجاع داده شوند.
رنگ کاری با استفاده از دستگاه “ایرلس” ، آخرین مرحله سوله سازی است که بعد از آن قطعات برای بارگیری و انتقال به سایت پروژه آماده می شوند.

خط تولید پروفیل

پروفیل ها بخش مهمی از مقاطع ساختمانی هستند که به دلیل وزن مناسب و مقاومت بالا در ساخت انواع درب و پنجره های upvc کاربرد دارند.
شرکت آهن و فولاد جهان، توانایی تولید ضخامت 4 میل انواع پروفیل اعم از z و دیگر پروفیل های مورد نیاز سازه های فلزی را که از نیازهای اصلی بازار است را دارد.
همچنین تولید 250 نوع پروفیل تقویتی در صنایع درب و پنجره، از دیگر توانمندی های این مجموعه است.
شرکت آهن و فولاد جهان مجهز به 9 خط تولید پروفیل است که 7 خط متمرکز در تولید پروفیل تقویتی و 2 مورد نیز پروفیل کناف تولید می کند.

پروفیل های تقویتی گالوانیزه امروزه به سرعت در حال جایگزینی با پروفیل های سیاه هستند و همچنین در بحث کناف و دیوارهای پیش ساخته شرکت آهن و فولاد جهان، در حال تولید انواع پروفیل های کناف است که در آینده نزدیک آماده عرضه به بازار خواهند بود.