آهن و فولاد جهان

درباره آهن و فولاد جهان

سخن مدیریت

سپاس بی کران ایزد منان را که، ما را در ادامه دادن راه پدرمان، استوار و پابرجا کرده است.
بالغ بر نیم قرن است که مجموعه شرکت آهن و فولاد جهان، در صنعت سوله سازی و پروفیل های تقویتی به صورت حرفه‌ای فعالیت کرده و توانسته با شبکه سازی گسترده در کشور، با استفاده از آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا برمبنای آخرین متدهای مدیریتی و بازاریابی؛ بعنوان بزرگترین و اولین تولید کننده مقاطع فولادی در کشور شناخته شود.
مجموعه آهن و فولاد جهان؛ با جذب نیروهای متخصص و جوان، در نظر دارد تا محصولات با تنوع بسیار بالا ، کیفیت فوق العاده ، قیمت مناسب و خدمات پس از فروش را به مشتریان خود عرضه نماید تا بیش از پیش رضایت مشتریان را که هدف نهایی و آرمان متعالی مدیریت است، تامین نماید.
باور داریم موفقیت فقط با توکل به خدا، تلاش و کوشش بی‌وقفه و خستگی‌ناپذیر به‌دست خواهد آمد؛ با تکیه برهمین باور است که “شرکت آهن و فولاد جهان” شکل گرفته، و به همت برادران همتیان، رشد کرده و به بلوغ رسیده است.
به امید موفقیت‌های بیشتر برای ایران عزیز و ایرانیان پر افتخار.

تاریخچه شرکت

وقتی که در سال 1336 کارگاه ساخت اسکلت فلزی درب و پنجره به همت “احمدعلی همتیان” تاسیس شد، کمتر کسی فکر می کرد که این کارگاه، بتواند روزی بازار پروفیل‌های تقویتی کشور؛ را با نام “آهن و فولاد جهان”، تحت سیطره خود قرار دهد.بعد از 30 سال و در سال 1365 این کارگاه در کنار ساخت صِرف اسکلت فلزی درب و پنجره، تولید مخازن سوختی و خدمات برش و خم کاری انواع آهن آلات را هم در دستور کار خود قرار داد.با گذشت زمان و تجهیز شرکت به تکنولوژی روز، شرکت توانست در سال 1378 با توجه به نیاز جامعه، با تبدیل درب و پنجره‌های آهنی به upvc، و همچنین نیاز به پروفیل‌های تقویتی گالوانیزه، عمده فعالیت خود را به این سمت سوق دهد.

پروژه‌های مشارکتی

در دو سه سال اخیر، موضوع تأمین انرژی، چالش اصلی صنایع بوده است، و این چالش صنایع بزرگ و پرمصرف که عمدتاً صنایع پیشران محسوب می‌شوند را بیشتر تحت تأثیر قرار داده و عملاً تبعات این اتفاق، دامن‌گیر صنایع وابسته نیز شده است. از طرفی، امروزه با کاهش مصرف سوخت های فسیلی در جهان، استفاده از انرژی ها نو و تجدیدپذیر نقش پر رنگی در سبد انرژی جهان، بدست آورده است. بعبارتی بالا رفتن قیمت سوخت های فسیلی، ملاحظات زیست محیطی، امنیت تامین انرژی، کاربری در پتروشیمی، پیشرفت فناوری و توجیه اقتصادی در برخی موارد از جمله عوامل تعیین کننده آینده انرژی های تجدیدپذیر است. شرکت آهن و فولاد جهان با علم به این موضوعات، بخشی از سرمایه گذاری های مشارکتی خود را به این سمت هدایت کرده است.

این شرکت در یک طرح مشارکتی با شرکت پویشگران سهندآذرانتبریزآزما” یکی از شرکتهای هولدینگ سنتال که از بهمن ماه سال 1395 بصورت رسمی کار خود را در زمینه طراحی و تولید صنایع الکترونیک و کنتورهای برق هوشمند آغاز نموده، وارد کار شده است.
و در این راستا با هدف ایجاد بستر صنایع الکترونیک با محوریت تولید کنتور به منظور تامین نیاز مصارف داخلی صنایع و نیاز خانوارها در کشور، موفق شده اند تولید کنتور برق چند تعرفه تک فاز دیجیتالی و هوشمند را با موفقیت از صفر تا صد طراحی کنند و هم اکنون در مرحله اخذ تائیدیه های نهایی از سازمان های ذیربط هستند تا به مرحله تولید انبوه برسانند.

چشم انداز آهن و فولاد جهان

چشم انداز شرکت، کسب عنوان بزرگترین و معتبر ترین تولیدکننده پروفیل گالوانیزه در جنوب غرب آسیا است، بر همین اصل؛ فعالیت شرکت بر کاهش برون سپاری در انواع محصولات تولیدی متمرکز است.
بعبارتی تحقق چشم انداز شرکت، با کامل کردن سبد تولیدات، تامین مواد اولیه، تکمیل زنجیره تولید، قطع وابستگی و ایجاد بازارهای جدید صادراتی امکان پذیر است. استراتژی اصلی شرکت آهن و فولاد جهان در 6 دهه فعالیت، خودکفایی در تولید بوده و در سال های اخیر با تمرکز بر روی تولید محصولات دانش بنیان، سعی دارد، ضمن ایجاد فرصت اشتغال برای جوانان نخبه، راههای جدیدی برای صادرات و ارزآوری کشور فراهم کند.

گواهینامه