آهن و فولاد جهان

تبریز پیشگام در تولید یراق آلات بومی

همزمان با ایام الله دهه فجر، نخستین خط تولید تمام اتوماتیک یراق آلات درب و پنجره های upvc کشور، در شهرک صنعتی شهید سلیمانی تبریز به بهره برداری رسید.

با عنایت به وابستگی 80 درصدی کشور به حوزه یراق آلات درب و پنجره های upvc، شرکت سپهر یراق پارسیان از دو سال پیش تصمیم گرفت این محصول پر مصرف را در کشور بومی سازی کند و با طراحی کامل خط تولید، بصورت حرفه ای و تمام اتوماتیک وارد عرصه شد.

مواد اولیه مورد نیاز در ساخت این نوع یراق آلات، از قبیل پلاستیک، آلومینیوم و رنگ در کشور تولید می شود در حالی که پیشتر تحت عنوان مواد خام از کشور خارج و با ایجاد ارزش افزوده در قالب محصول وارد می شد و بعبارتی یک مزیت رقابتی برای شرکت محسوب می شود.

لازم به ذکر است در تولید این نوع یراق آلات از شمش آلومینیوم استفاده می شود، حال آنکه در کشورهای صاحب نام در عرصه تولید این نوع یراق آلات، برای پایین آوردن هزینه های تولید، از ضایعات نیز در فرایند تولید استفاده می کنند

این خط تولید، با سرمایه گذاری حدود 2 هزار میلیارد ریالی بخش خصوصی در زمینی به مساحت 25 هزار متر مربع برای 100 نفر اشتغال زایی کرده و ماهانه ظرفیت تولید 260 هزار دستگیره درب و 450 هزار دستگیره پنجره  را دارد.

هم اکنون بالای 80  درصد یراق آلات مورد نیاز کشور وارداتی است و فقط 20 درصد از سهم این بازار به شرکت های داخلی تعلق دارد؛ تولیداتی که به دلیل دستی بودن روند تولید، کیفیت قابل تعریفی ندارند.

شرکت با نیاز سنجی و بازاریابی دقیق و با استفاده از تکنولوژي روز دنیا، تامین یراق آلات درب و پنجره را در اولویت قرار داده، تا ضمن تامین نیاز بازار داخل، به بازار کشورهای منطقه نیز دسترسی پیدا کند.

قیمت یراق آلات تولیدی در شرکت 25 درصد پایین تر از تولیدات مشابه خارجی است و شرکت برای تکمیل سبد محصولات خود تولید یراق آلات تک حالته و دو حالته را نیز در برنامه های آتی خود قرار داده است.

خط تولید تمام اتوماتیک یراق آلات درب و پنجره های upvc برای نخستین بار در کشور؛ در قالب شرکتی مستقل، با عنوان “شرکت سپهر یراق پارسیان” و نام تجاری “ولار وین”، زیر نظر شرکت”آهن و فولاد جهان سپاهان” کار خود را آغاز کرده است.