آهن و فولاد جهان

الجزایر به دنبال استفاده از ظرفیت صنعت آهن و فولاد تبریز

سفیر الجزایر در ایران گفت: گسترش همکاری با ایران در حوزه آهن و فولاد، برای الجزایر بسیار حیاتی است، و در این حوزه، شرکت آهن و فولاد جهان تبریز، بهترین ظرفیت را برای این همکاری ها دارد.
علی عروج، در بازدید از کارخانه آهن و فولاد جهان ضمن آشنایی با ظرفیت های تولید در این کارخانه، ابراز امیدواری کرد: این مجموعه و همتایان الجزایری با هم همکاری داشته باشند.
وی با اشاره به ظرفیت های تولید کشور الجزایر در تمامی زمینه های فولادی، اعم از سوله سازی و پروفیل یادآور شد: با این حال پاسخگوی نیاز داخل نیسیتم، و به دنبال گسترش همکاری با کشورهای صاحب نام در این عرصه هستیم.
وی از ناآشنا بودن فعالان اقتصادی دو کشور با ظرفیت‌های یکدیگر بعنوان بزرگترین مانع توسعه روابط اقتصادی یاد کرد و ادامه داد: قوانین الجزایر در حوزه سرمایه‌گذاری بسیار انگیزه بخش و منعطف است، و با توجه به توانمندی تولید کنندگان ایرانی، قطعا می توانند در الجزایر بسیار موفق عمل کنند.
علی عروج گفت: هم اکنون الجزایر برای تامین نیازهای داخلی خود به دنبال شناسایی ظرفیت های جدید است، و قطعا با پتانسیل موجود در ایران، شرکت آهن و فولاد جهان می تواند گزینه خوبی برای برقراری ارتباط باشد.
شرکت آهن و فولاد جهان با قدمتی 60 ساله در موضوع فولاد و سازه های فلزی، تنها شرکت دارنده مجوز صادارت پروفیل های گالوانیزه در کشور تا سال 99 بود و هم اکنون نیز سهمی70 تا80 درصدی در تولید پروفیل های تقویتی از نوع گالوانیزه در کشور دارد.
این شرکت همچنین برای نخستین بار در کشور؛ خط تولید تمام اتوماتیک یراق آلات درب و پنجره را نیز تحت عنوان “شرکت سپهر یراق”، آماده بهره برداری کرده است و ماهانه ظرفیت تولید 260 هزار دستگیره درب و 450 هزار دستگیره پنجره را دارد.
هم اکنون بالای 80 درصد یراق آلات مورد نیاز کشور وارداتی است، که اتوماتیک بودن این کارخانه، امکان رقابتی شدن محصولات تولیدی، را فراهم آورده است.